Domů / Rady a Tipy / Kdy je správný čas připravit ryby a jezírko na zimu?
Kategorie
Proč nakoupit u nás?
  • vše skladem, jsme výrobci

 

  • rozumíme vodě v jezírku, poradíme vám

 

  • nad 990 Kč dopravné ZDARMA

 

  • doprava zboží za 96 Kč

 

  • dodání do dvou  pracovních dnů

 

Odběr novinek

Kdy je správný čas připravit ryby a jezírko na zimu?

Příprava ryb v jezírku na zimu - Home Pond    Měsíc září znamená pro školáky konec prázdnin a návrat do školních lavic. Pro majitele zahradních jezírek znamená září v kalendáři čas posledních teplých dnů u jezírka s myšlenkou na pomalu se blížící závěr jezírkářské sezóny. Je třeba už chystat jezírko na zimu?

Kdy je správný čas připravit ryby a jezírko na zimu?

 

Měsíc září znamená pro školáky konec prázdnin a návrat do školních lavic, pro vlaštovky odlet do teplých krajin a pro vinaře pak vinobraní. Pro majitele zahradních jezírek znamená září v kalendáři čas posledních teplých dnů u jezírka s myšlenkou na pomalu se blížící závěr jezírkářské sezóny.

 

Kdy připravit jezírko na zimu?

Jezírko má ještě více než jeden měsíc čas. Pokud k nám zavítá babí léto, tak si užijeme barevných krás zahrady a jezírka, které podzimní slunce přináší. Září bývá ale období, kdy je potřeba trochu pomoci našim šupinatým přátelům v jezírku s přípravou na zimování.

 

Jak a kdy tedy připravit ryby v jezírku na zimu?

Se zkracujícími se slunečními dny rybí biologické hodiny vycítí, že se pomalu blíží podzim. Lze to poznat na jejich apetitu. Proto je vhodné stále ryby krmit v dávkách, které pozřou. Nejvhodnější je krmit několikrát denně. Potrava by měla být pestrá. Jídelníček by se jim mohl obohatit například o moučné červy, larvy bource morušového, do měkka vařený hrách, rousnice nebo vajíčko natvrdo atd. Kvalitní krmiva nepotřebují žádné vitaminové doplňky, jelikož jich obsahují dostatečné a vyvážené množství, naopak přemíra vitamínů může způsobit problémy v podobě hypervitaminóz a rybám velmi uškodit. Ryby, primárně tedy kaprovité, si potřebují vytvořit dostatek zásobních látek a mít tělo v dobré vyvážené kondici bez deficitu jakýchkoliv vitamínů a minerálů. Vhodné je podpořit imunitu a zdravotní stav přidáním rybích probiotik PROBIOTIC POND do vody nebo ke krmné dávce.

Ryby, které jsou skvěle připravené na zimu, zvládají pak lépe rizika nákazy různými chorobami či parazity, a to hlavně v jarních měsících. Dále lépe snášejí teplotní výkyvy posledních let, kdy voda v zahradním jezírku i několikrát za zimu rozmrzne. 

Připravujte šupinaté kamarády na zimu už teď.

                                                                                         Váš Home Pond

 

Související zboží
Probiotic Pond 1000 g Probiotic Pond 1000 g Kód: 13100080 Novinka Doporučujeme
Připraveno k odeslání
Probiotické bakterie pro zdravé ryby
1.185 Kč
Detail
Probiotic Pond 500 g Probiotic Pond 500 g Kód: 13500800 Novinka Doporučujeme
Připraveno k odeslání
Probiotické bakterie pro zdravé ryby
619 Kč
Detail