Domů / Rady a Tipy / Roztál led a vypadá, že z jezírka uniká voda.
Proč nakoupit u nás?
  • vše skladem, jsme výrobci

 

  • rozumíme vodě v jezírku, poradíme vám

 

  • nad 990 Kč dopravné ZDARMA

 

  • doprava zboží za 96 Kč

 

  • dodání do dvou  pracovních dnů

 

Odběr novinek

Roztál led a vypadá, že z jezírka uniká voda.

Roztál led a vypadá, že z jezírka uniká voda. - Home Pond    Proč hladina vody v jezírku po roztání ledu klesla a může jít o únik vody způsobený poškozením folie?

Roztál led a vypadá, že z jezírka uniká voda.

Za téměř desetiletou praxi v oblasti vývoje a výroby přípravků do jezírek jsme se setkali na začátku zimy u mnoha majitelů s dotazem, že jim po roztání ledu nejspíše někde uniká voda. Zpravidla tomu tak bývá po rozmrznutí ledu. V 99 % se naštěstí mýlí. Nedochází k poškození fólie ani úniku vody.

Proč hladina vody v jezírku klesla?

Zkusme si to tedy objasnit, může za to jedna z mnoha anomálií oné životodárné tekutiny jménem voda. Pokud jezírko zamrzne ledem všimněme si, že led na hladině vlastně „nakynul“ .Je výš než nezamrzlá hladina vody. Po roztání ledu se celková hladina sníží. Je to dáno tím, že voda v pevném stavu zaujímá větší objem než ve stavu kapalném. Led má tendenci se roztahovat a někdy má tendence tlačit do okrajů folie, kde by opravdu mohlo dojít k jejímu poškození.

Poradíme vám, jak jezírko ochránit před rizikem poškození folie či plastového prolisku během mrazivého zimního období. Napusťte prázdnou PET lahev do jedné třetiny lehce vlažnou vodou a vhoďte do nezamrzlého jezírka. Na cca 10 m3 stačí 3-4 láhve, ty absorbují mechanickou sílu ledu a přejdete tak poškození folie.

Váš Home pond