98%
❄️ Jak připravit jezírko na zimu? Sepsali jsme ✅ kontrolní seznam + časté dotazy

Léčiva pro ryby

Každý jezírkář chovající ryby by měl mít po ruce univerzální prostředek k rychlému řešení problému se zdravotním stavem ryb. S onemocněním ryb v jezírku se setkal asi každý chovatel. Výskyt různých nemocí je takřka celoroční.

Zvláště v jarních měsících a při přidávání nových ryb do jezírka bez předchozí karantény se často objevují zdravotní komplikace. Tyto problémy se mohou projevit různými způsoby - od ryb s plísněmi a skvrnami po těle, přes ryby plavající u hladiny nebo se třoucí o fólii a kameny, až po ryby, které jsou apatické a odmítají potravu. Tyto příznaky nemusí nutně znamenat konec pro vaše ryby, pokud jsou včas a správně řešeny.

Naše kategorie "Léčiva pro ryby" nabízí řešení pro udržení zdraví vašich ryb a celkové rovnováhy ve vašem jezírku.

2 položek celkem
Medic Pond 1 l – Širokospektrální přípravek pro ryby
463 Kč

Širokospektrální přípravek proti parazitům a plísním na rybách.

  • 1l = vystačí pro ozdravnou kůru do jezírka o objemu cca 9 m3
  • Působící antibakteriálně
  • Pro akutní léčbu i prevenci
  • Snadné dávkování
51100080
Medic Pond 3 l - Širokospektrální přípravek pro ryby
ZDARMAZDARMA
1 084 Kč

Širokospektrální přípravek proti parazitům a plísním na rybách.

  • 3l = vystačí pro ozdravnou kůru do jezírka o objemu cca 27 m3
  • Působící antibakteriálně
  • Pro akutní léčbu i prevenci
  • Snadné dávkování
51300080

Léky pro ryby

Léčivo pro ryby Medic Pond je kombinací tří širokospektrálně působících látek, účinkuje antiparaziticky, antibakteriálně a antimykoticky. Přípravek působí proti bakteriím způsobujícím například infekční vodnatelnost či rozklad ploutví, parazitům (Ichtyophtyrius, Ichtyobodo, Piscinoodinium, Chilodonella, Gyrodactylus aj.) a plísním (povrchové zaplísnění ryb aj.).

Přípravek se také používá jako prevence proti zavlečení nemoci při koupi nových ryb. Dokáže tak rybu vyléčit a zachránit zbytek rybí obsádky před nákazou. Po léčbě, ale ji jako prevence onemocnění ryb, hlavně virových nákaz, doporučujeme používat rybí probiotika Probiotic Pond.

Oblíbené filtry z kategorie léčiva pro ryby: Prevence nemocí ryb, Akutní léčiva pro ryby, Sezónní bakterie, Startovací bakterie, Rybí probiotické bakterie