Jak připravit jezírko na jaro? ✅ Kontrolní checklist ZDARMA pro vás!

Jezírko na podzim

Podzim je důležitou dobou pro údržbu vašeho zahradního jezírka. Když se listí začne odkládat ze stromů, může to znamenat další údržbu. Takže i když je podzim obdobím, kdy se může zdát, že jezírko je méně aktivní, je stále důležité pokračovat v pravidelné údržbě a přípravě na zimní období.

3 položek celkem
Winter Pond 500 g
463 Kč

Předchází zelenání vody a růstu řas po zimním období

24500800
Winter Pond 1000 g
834 Kč

Předchází zelenání vody a růstu řas po zimním období

24100080
Winter Pond 3000 g
ZDARMAZDARMA
2 372 Kč

Předchází zelenání vody a růstu řas po zimním období

24300080

Jezírko na podzim

Připravené jezírko na podzim zajistí, aby na jaře po rozmrznutí ledu na nás nevybafly nekonečné chuchvalce vláknité řasy či brčálově zelené vody. Pokud už mále kolem jezírka ostříhány traviny a lekníny, více jsme o tom psali v článku Jak na správné zazimování zahradního jezírka a jsou potřeba zimní bakterie? K zazimování budeme potřebovat síťku nebo jezírkový vysavač, pro odstranění detritu, listí a kalu ze dna jezírka. K úplnému dočištění nám pomůže ATTACK POND. Pokud je voda zakalená, tak pro jeho odstranění použijte BRILLIANT POND. Z jezírka je potřeba dostat co nejvíce organické hmoty. Dobré je zkontrolovat pH a upravit jej na hodnotu 7, jelikož při vyšším pH je amoniak nebezpečnější pro ryby. Nakonec před odstavením filtrace aplikujte po celé ploše jezírka WINTER POND, který omezí růst vláknité řasy a tvorby zelené vody pod ledem. Nejedná se o bakterie, které jak víme, se při teplotě pod 8 °C nemnoží a v zimním jezírku nefungují, i když někteří prodejci říkají něco jiného. Home Pond bakterie na zimu nenabízí.

Oblíbené filtry z kategorie problémy s jezírkem: Super Pond, Kata Pond, Attack Pond, Fosfoff Pond, Winter Pond, Briliant Pond