98%
❄️ Jak připravit jezírko na zimu? Sepsali jsme ✅ kontrolní seznam + časté dotazy

Vysoké pH vody

Správná regulace pH vody v jezírku a udržení vhodné chemické rovnováhy může zabránit problémům, hlavně v oblasti růstu řas. Klíčovým ukazatelem je pH vody. Mnoho jezírek má sklony k vyšším pH hodnotám, což vytváří alkalické prostředí. Toto může být důsledkem zdrojové vody, přítomnosti organických živin a jejich rozpadu, nebo použitím kamenů, které reagují alkalicky. Ideální pH by mělo být mezi 6,5 a 8.

3 položek celkem
pH minus Pond 1600 g
207 Kč

Snižuje pH vody v jezírku na optimální hodnotu

61160080
Tester pH Pond
272 Kč

Přesný kapkový tester pH pro 120 měření.

60000099
pH minus Pond 4000 g
438 Kč

Snižuje pH vody v jezírku na optimální hodnotu

61400080

Vysoké pH vody v jezírku

Pokud je pH vody v jezírku příliš vysoké, může to poškodit čerpadla kvůli vzniku minerálních usazenin a především se můžou ohrozit ryby v důsledku toxického amoniaku nerozpustného ve vodě. Díky produktu pH minus Pond můžete upravit pH vody na optimální hodnotu.

Vysoké pH může být způsobeno zdrojovou vodou nebo typem kamenů v jezírku. Voda ze studny často má vyšší pH, ale i voda z čistírny může mít zvýšené pH, zejména pokud pochází z krasových oblastí. Kameny, jako je dolomit a vápenec, mohou také zvyšovat pH. Vysoké pH je rizikové pro ryby, protože zvyšuje koncentraci toxického amoniaku. Pro přesné měření pH je doporučeno používat kvalitní testery, ať už kapkové nebo elektronické. Pro nastavení ideálního pH mezi 6,5 a 8 doporučujeme použít pH minus Pond.

Oblíbené filtry z kategorie vysoké pH vody v jezírku: Tester pH vody, pH Minus PondSezónní bakterie, Startovací bakterie, Rybí probiotické bakterieSuper PondKata PondAttack PondWinter PondBriliant Pond