98%
❄️ Jak připravit jezírko na zimu? Sepsali jsme ✅ kontrolní seznam + časté dotazy

Vysoká tvrdost vody

V jezírku může být vysoká tvrdost vody, což je primárně způsobeno vyšší koncentrací vápenatých a hořečnatých iontů. Tyto ionty, zejména vápník a hořčík, jsou často přítomny ve vodě z důvodu zdrojové vody bohaté na minerály, zejména pokud je voda čerpána ze studny nebo je jezírko obklopeno velkým množstvím kamenů z vápence a dolomitu.

3 položek celkem
pH minus Pond 1600 g – Přípravek pro snížení pH vody
207 Kč

Snižuje pH vody v jezírku na optimální hodnotu

61160080
Tester pH Pond – K měření pH vody
272 Kč

Přesný kapkový tester pH pro 120 měření.

60000099
pH minus Pond 4000 g – Přípravek pro snížení pH vody
438 Kč

Snižuje pH vody v jezírku na optimální hodnotu

61400080

Tvrdost vody v jezírku

Důsledkem vysoké tvrdosti vody je snížený účinek UV lamp, protože sklo lampy se zanáší vodním kamenem. Toto zanášení může také zkrátit životnost čerpadel, jelikož vodní kámen může vznikat i na jejich rotorech. Na druhou stranu, rostliny přirozeně snižují tvrdost vody v jezírku, protože potřebují vápník a hořčík pro svůj růst. Přesto je důležité si uvědomit, že při vyšší tvrdosti může dojít k většímu růstu řas.

Pro regulaci tvrdosti vody v jezírku můžete využít rostlin, dešťovou vodu, ale také přípravky jako pH minus Pond. Je však důležité pečlivě sledovat vlastnosti vody a provádět úpravy jen tehdy, když je to skutečně nezbytné pro zachování zdravého ekosystému jezírka.

Oblíbené filtry z kategorie vysoká tvrdost vody: Tester pH vody, pH Minus PondSezónní bakterie, Startovací bakterie, Rybí probiotické bakterieSuper PondKata PondAttack PondWinter PondBriliant Pond