Zazimování jezírka

Jak na zazimování jezírka, aby na jaře po rozmrznutí ledu na nás nevybafly nekonečné chuchvalce vláknité řasy či brčálově zelená voda?

3 položek celkem
Winter Pond 500 g
463 Kč

Předchází zelenání vody a růstu řas po zimním období

24500800
Winter Pond 1000 g
834 Kč

Předchází zelenání vody a růstu řas po zimním období

24100080
Winter Pond 3000 g
ZDARMAZDARMA
2 372 Kč

Předchází zelenání vody a růstu řas po zimním období

24300080

Krok 1: Vyčistit jezírko

K vyčištění budeme potřebovat síťku nebo jezírkový vysavač, pro odstranění detritu, listí a kalu ze dna jezírka. K úplnému dočištění nám pomůže Attack PondDokáže odstranit nejen vláknitou řasu, ale i spadané listí, tlející zbytky rostlin a pomáhá odstranit i bahno.

Z jezírka je potřeba dostat co nejvíce organické hmoty.Pokud je voda zakalená, pro jeho odstranění použijte Brilliant Pond. Dobré je zkontrolovat i pH vody a upravit jej na hodnotu 7, jelikož při vyšším pH je amoniak nebezpečnější pro ryby.

Krok 2: Aplikace živin pro růst řas 

Pro dokončení zazimování jezírka a před odstavením filtrace aplikujte po celé ploše jezírka Winter Pond, který omezí růst vláknité řasy a tvorby zelené vody pod ledem. Pozor, nejedná se o bakterie, které jak víme, se při teplotě pod 8 °C nemnoží a v zimním jezírku nefungují, i když někteří prodejci říkají něco jiného. Home Pond bakterie na zimu nenabízí.

TIP: Během zimního období udržujte v ledu nezamrzlý otvor z důvodu výměny plynů, použijte vzduchování nebo topidlo.

Krok 3: Péče o ryby

Krmte ryby dále v dávkách, které pozřou. Nejvhodnější je krmit několikrát denně. Potrava by měla být pestrá. Jídelníček můžete obohatit např. o moučné červy, larvy bource morušového, do měkka vařený hrách, rousnice nebo vajíčko natvrdo atd.

Kvalitní krmiva nepotřebují žádné vitaminové doplňky. Naopak přemíra vitamínů může způsobit problémy a uškodit jim.

Podpořte imunitu ryb. Ryby, které jsou skvěle připravené na zimu, zvládají lépe stres a rizika nákazy různými chorobami či parazity (hlavně v jarních měsících). Přidejte jim na zimu rybí probiotika do vody nebo ke krmné dávce.

Oblíbené filtry z kategorie Winter Pond: Super Pond, Kata Pond, Attack Pond, Fosfoff PondBriliant Pond