Zazimování jezírka

3 položek celkem
Winter Pond 500 g
425 Kč

Předchází zelenání vody a růstu řas po zimním období

24500800
Winter Pond 1000 g
765 Kč

Předchází zelenání vody a růstu řas po zimním období

24100080
Winter Pond 3000 g
ZDARMAZDARMA
2 175 Kč

Předchází zelenání vody a růstu řas po zimním období

24300080

Jak na zazimování jezírka, aby na jaře po rozmrznutí ledu na nás nevybafly nekonečné chuchvalce vláknité řasy či brčálově zelená voda? Pokud už máte kolem jezírka ostříhány traviny a lekníny, více jsme o tom psali v článku Jak na správné zazimování zahradního jezírka a jsou potřeba zimní bakterie?

K zazimování budeme potřebovat síťku nebo jezírkový vysavač, pro odstranění detritu, listí a kalu ze dna jezírka. K úplnému dočištění nám pomůže Attack Pond. Pokud je voda zakalená, tak pro jeho odstranění použijte Brilliant Pond. Z jezírka je potřeba dostat co nejvíce organické hmoty. Dobré je zkontrolovat pH a upravit jej na hodnotu 7, jelikož při vyšším pH je amoniak nebezpečnější pro ryby.

Nakonec před odstavením filtrace aplikujte po celé ploše jezírka Winter Pond, který omezí růst vláknité řasy a tvorby zelené vody pod ledem. Nejedná se o bakterie, které jak víme se při teplotě pod 8 °C nemnoží a v zimním jezírku nefungují, i když někteří prodejci říkají něco jiného. Home Pond bakterie na zimu nenabízí.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení