Domů / Rady a Tipy / Jezírko v zimě
Kategorie
Proč nakoupit u nás?
  • vše skladem, jsme výrobci

 

  • rozumíme vodě v jezírku, poradíme vám

 

  • nad 990 Kč dopravné ZDARMA

 

  • doprava zboží za 96 Kč

 

  • dodání do dvou  pracovních dnů

 

Odběr novinek

Jezírko v zimě

Zahradní jezírko a ryby v zimě - Home Pond    Jaké problémy s jezírkem mohou vznikat během zimy. Jsou ryby přes zimní období v ohrožení a dá se s tomu předejít?

Zahradní jezírko v zimě spí

A nejlépe se mu spí, když je mráz po celou zimu a na zamrzlém ledu jezírka sníh prašan, aby jezírko mohlo dýchat. Plyny prostupují i přes led, pokud na něm není roztátý sníh.  Zimní „spánek“ nastává i u našich šupinatých přátel, jediní jeseteři mohou být aktivní i přes zimu a mohou přijímat potravu, ale není to pravidlem.

Velkým problémem posledních několika zim je, že vlastně žádná zima není. Začátkem prosince začne mrznout, voda v jezírku se ochladí klesne až pod 4 °C a ryby zazimují. Při následné oblevě dosáhne teplota vody až 10 °C a ryby ožijí, začnou plavat a hledat potravu. Pokud nastane tato jejich aktivita máme základní problém. Zazimované jezírko je prosté živin a ryby plaváním spotřebovávají zásobní látky, které potřebují k přezimování. Oteplení vody jezírka může nastartovat i růst vláknitých řas. Aplikaci přípravků proti vláknité řase v tomto období nedoporučujeme, účinnost ve studené vodě je malá. Pro aplikaci v zimním období jsme vyvinuli WINTER POND, který odebírá látky potřebné pro růst řas a tím snižuje jejich výskyt a růst.

Ale zima se může v tomto krátkém časovém horizontu zase vrátit, a to v plné síle. Ryby se opět uloží k zimnímu spánku, led pokryje sníh a zabrání pronikání slunečních paprsku pod hladinu. Co se stane? Narostlá vláknitá řasa může začít odumírat, při rozkladu uvolňovat plyny a spotřebovávat kyslík. Pokud se tohle přihodí dvakrát či třikrát za zimu, tak ryby na jaře mají minimum zásobních látek a sníženou imunitu, ba dokonce dojde k úhynům. Takový jedinci jsou náchylní na různé nemoci, plísně a parazity.

Pokud z jara uvidíte v jezírku, byť jedinou rybku vyvolávající podezření z nemoci či plísně, použijte MEDIC POND. Tím můžeme rybu vyléčit a zlikvidovat zárodky plísní, parazitů a bakterií.

Radost z jezírka a zdravých šupinatých kamarádů přeje Home pond

Související zboží
Winter Pond 1000 g Winter Pond 1000 g Kód: 24100080 Doporučujeme
Připraveno k odeslání
Předchází zelenání vody a růstu řas po zimním období
765 Kč
Detail
Winter Pond 3000 g Winter Pond 3000 g Kód: 24300080 Doporučujeme
Připraveno k odeslání
Předchází zelenání vody a růstu řas po zimním období
2.175 Kč
Detail
Winter Pond 500 g Winter Pond 500 g Kód: 24500800 Doporučujeme
Připraveno k odeslaní
Předchází zelenání vody a růstu řas po zimním období
425 Kč
Detail