Kdy je správný čas připravit ryby a jezírko na zimu?

Měsíc září znamená pro školáky konec prázdnin a návrat do školních lavic. Pro majitele zahradních jezírek znamená září v kalendáři čas posledních teplých dnů u jezírka s myšlenkou na pomalu se blížící závěr jezírkářské sezóny. Je třeba už chystat jezírko na zimu?

ryby

Měsíc září znamená pro školáky konec prázdnin a návrat do školních lavic, pro vlaštovky odlet do teplých krajin a pro vinaře pak vinobraní. Pro majitele zahradních jezírek znamená září v kalendáři čas posledních teplých dnů u jezírka s myšlenkou na pomalu se blížící závěr jezírkářské sezóny.

Kdy připravit jezírko na zimu?

Jezírko má ještě více než jeden měsíc čas. Pokud k nám zavítá babí léto, tak si užijeme barevných krás zahrady a jezírka, které podzimní slunce přináší. Září bývá ale období, kdy je potřeba trochu pomoci našim šupinatým přátelům v jezírku s přípravou na zimování.

Jak a kdy tedy připravit ryby v jezírku na zimu?

Se zkracujícími se slunečními dny rybí biologické hodiny vycítí, že se pomalu blíží podzim. Lze to poznat na jejich apetitu. Proto je vhodné stále ryby krmit v dávkách, které pozřou. Nejvhodnější je krmit několikrát denně. Potrava by měla být pestrá. Jídelníček by se jim mohl obohatit například o moučné červy, larvy bource morušového, do měkka vařený hrách, rousnice nebo vajíčko natvrdo atd. Kvalitní krmiva nepotřebují žádné vitaminové doplňky, jelikož jich obsahují dostatečné a vyvážené množství, naopak přemíra vitamínů může způsobit problémy v podobě hypervitaminóz a rybám velmi uškodit. Ryby, primárně tedy kaprovité, si potřebují vytvořit dostatek zásobních látek a mít tělo v dobré vyvážené kondici bez deficitu jakýchkoliv vitamínů a minerálů. Vhodné je podpořit imunitu a zdravotní stav přidáním rybích probiotik PROBIOTIC POND do vody nebo ke krmné dávce.

Ryby, které jsou skvěle připravené na zimu, zvládají pak lépe rizika nákazy různými chorobami či parazity, a to hlavně v jarních měsících. Dále lépe snášejí teplotní výkyvy posledních let, kdy voda v zahradním jezírku i několikrát za zimu rozmrzne.

Připravujte šupinaté kamarády na zimu už teď.


Váš Home Pond

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení