98%
Jak připravit jezírko na jaro? ✅ Kontrolní checklist ZDARMA pro vás!

Kdy je správný čas připravit ryby a jezírko na zimu?

Měsíc září znamená pro školáky konec prázdnin a návrat do školních lavic. Pro majitele zahradních jezírek znamená září v kalendáři čas posledních teplých dnů u jezírka s myšlenkou na pomalu se blížící závěr jezírkářské sezóny.

ryby

 

Je třeba už chystat jezírko na zimu? Jezírko má ještě více než jeden měsíc čas. Pokud k nám zavítá babí léto, užijeme si barevných krás zahrady a jezírka, které podzimní slunce přináší. Září bývá ale období, kdy je potřeba trochu pomoci našim šupinatým přátelům v jezírku s přípravou na zimování.

Jak a kdy připravit ryby v jezírku na zimu?

Se zkracujícími se slunečními dny rybí biologické hodiny vycítí, že se pomalu blíží podzim. Lze to poznat na jejich apetitu. Proto je vhodné stále ryby krmit v dávkách, které pozřou. Nejvhodnější je krmit několikrát denně. Potrava by měla být pestrá. Jídelníček by se jim mohl obohatit například o moučné červy, larvy bource morušového, do měkka vařený hrách, rousnice nebo vajíčko natvrdo atd.

Kvalitní krmiva nepotřebují žádné vitaminové doplňky, jelikož jich obsahují dostatečné a vyvážené množství. Naopak přemíra vitamínů může způsobit problémy v podobě hypervitaminóz a rybám velmi uškodit. Ryby, primárně tedy kaprovité, si potřebují vytvořit dostatek zásobních látek a mít tělo v dobré vyvážené kondici bez deficitu jakýchkoliv vitamínů a minerálů. Vhodné je podpořit imunitu a zdravotní stav přidáním rybích probiotik  PROBIOTIC POND do vody nebo ke krmné dávce.

Ryby, které jsou skvěle připravené na zimu, zvládají lépe rizika nákazy různými chorobami či parazity, a to hlavně v jarních měsících. Dále lépe snášejí teplotní výkyvy posledních let, kdy voda v zahradním jezírku i několikrát za zimu rozmrzne.

Připravujte šupinaté kamarády na zimu už teď.

Váš Home Pond