Jak mít čisté koupací jezírko po celé léto?

Není nic lepšího než se vykoupat v čisté vodě vlastního zahradního jezírka, kdy nám dělají společnost ochočení KOI kapři. Dokonalý okamžik prožitku v koupacím jezírku může pokazit dlouhá vláknitá řasa.

Jak mít čisté koupací jezírko po celé léto?

Teploty pomalu rostou a horké letní dny jsou za dveřmi, koupací jezírko nám nespočetně krát přijde vhod ke koupání a osvěžení v horkých letních dnech. Není nic lepšího než se vykoupat v čisté vodě vlastního zahradního jezírka, kdy nám dělají společnost ochočení KOI kapři. A pokud k tomu přidáme sklenku vychlazeného dobrého vína či chmelového moku, tak dokonalost okamžiku je na světe.

jezirko

Dokonalý okamžik prožitku v koupacím jezírku může pokazit dlouhá vláknitá řasa. Samotné koupací jezírko bývá konstruováno odlišně než zahradní jezírko s okrasnými rybami. U koupacích jezírek bývá minimum ryb, ale není nic lepšího než se koupat s velkými nádhernými ochočenými KOI kapry. Díky tomu, že je v jezírku minimum ryb, tak by měla být trofie (úživnost) vody oligotrofní (nízký obsah živin). Ryby v koupacím jezírku krmíme velmi střídmě. Vhodní jsou okrasní zlatí jeseni, kteří se přirozeně pohybují u hladiny a sbírají spadlý hmyz do vody a živý se larvami komárů. Obecně bychom mohli koupací jezírka rozdělit do dvou skupin (pomineme-li rozdělení biotopů, které realizátoři koupacích jezírek převzali od našich rakouských a německých sousedů). Jsou to tedy jezírka, kde je minimum rostlin, několik ryb a filtrační technologie anebo rostlinné jezírko bez ryb s pobřežními rostlinnými částmi. Co mají tyhle dvě skupiny společného? To že u obou těchto typů jezírek nám mohou koupaní znepříjemnit řasy. Ani jezírko s minimem obsahu fosforečných či dusíkatých živin, bohužel, není zárukou jezírka bez řas. Proč jsou v každém zahradním jezírku řasy, jsme si řekli v článku Jak na řasy v jezírku. Jak mít tedy čisté koupací jezírko po celé letní období? Základem je jarní spuštění, kdy z jezírka po zimě odstraníme usazeniny, vláknité řasy a spadané listí, jak na to si můžete přečíst v článku Jezírko na jaře. Než se voda v jezírku ohřeje na teplotu vhodnou na koupání snažíme se pořád udržovat vodu čistou, odstraňujeme vláknité řasy a nečistoty hráběmi či síťkou, pomoci si můžeme použitím ATTACK POND. Skvělým pomocníkem je jezírkový vysavač, který velmi přispívá k čistotě vody. Velmi se vyplatí vysávat veškeré usazeniny z koupací zóny.

Když se voda v jezírku ohřeje na koupací teplotu, použijeme u jezírek prvního typu, tedy s minimem rostlin přípravek SUPER POND, který nám zajistí čistou vodu bez vláknité řasy podle tipu jezírka a chemismu vody na čtyři až deset týdnů. Výhoda použití přípravků SUPER POND do koupacího jezírka je v jednorázovém použití, kdy aplikujeme množství přípravku dle objemu jezírka.

U čistě rostlinných jezírek, kde rostliny mají čistit a udržovat vodu čistou (bohužel většinou pouze podle slov realizační firmy, ale skutečnost je úplně jiná) použijeme přípravek KATA POND. První dávka může být až 2,5g na jeden m3 krychlový vody v koupacím jezírku a následně každý týden 1,5g do vymizení vláknité řasy.
Tohle je nejjednodušší a nejúčinnější způsob, jak mít koupací jezírko na zahradě čisté a bez řas po celé léto. Důležité je si připomenout, že nezapomeňte se před koupáním v jezírku osprchovat a smýt veškeré opalovací krémy a oleje, je to lepší pro čistotu vody i pro šupinaté kamarády.

Příjemné chvíle při koupání v čistém zahradním jezírku přeje Home Pond

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení