Jezírko v zimě

Jaké problémy s jezírkem mohou vznikat během zimy. Jsou ryby přes zimní období v ohrožení a dá se s tomu předejít?

pod_ledem_homepond 

A nejlépe se mu spí, když je mráz po celou zimu a na zamrzlém ledu jezírka sníh prašan, aby jezírko mohlo dýchat. Plyny prostupují i přes led, pokud na něm není roztátý sníh. Zimní „spánek“ nastává i u našich šupinatých přátel, jediní jeseteři mohou být aktivní i přes zimu a mohou přijímat potravu, ale není to pravidlem.

Velkým problémem posledních několika zim je, že vlastně žádná zima není. Začátkem prosince začne mrznout, voda v jezírku se ochladí klesne až pod 4 °C a ryby zazimují. Při následné oblevě dosáhne teplota vody až 10 °C a ryby ožijí, začnou plavat a hledat potravu. Pokud nastane tato jejich aktivita máme základní problém. Zazimované jezírko je prosté živin a ryby plaváním spotřebovávají zásobní látky, které potřebují k přezimování. Oteplení vody jezírka může nastartovat i růst vláknitých řas. Aplikaci přípravků proti vláknité řase v tomto období nedoporučujeme, účinnost ve studené vodě je malá. Pro aplikaci v zimním období jsme vyvinuli WINTER POND, který odebírá látky potřebné pro růst řas a tím snižuje jejich výskyt a růst.

Ale zima se může v tomto krátkém časovém horizontu zase vrátit, a to v plné síle. Ryby se opět uloží k zimnímu spánku, led pokryje sníh a zabrání pronikání slunečních paprsku pod hladinu. Co se stane? Narostlá vláknitá řasa může začít odumírat, při rozkladu uvolňovat plyny a spotřebovávat kyslík. Pokud se tohle přihodí dvakrát či třikrát za zimu, tak ryby na jaře mají minimum zásobních látek a sníženou imunitu, ba dokonce dojde k úhynům. Takový jedinci jsou náchylní na různé nemoci, plísně a parazity.

Pokud z jara uvidíte v jezírku, byť jedinou rybku vyvolávající podezření z nemoci či plísně, použijte MEDIC POND. Tím můžeme rybu vyléčit a zlikvidovat zárodky plísní, parazitů a bakterií.

Radost z jezírka a zdravých šupinatých kamarádů přeje Home pond

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení